Kovu

Rytí

Rytina je zajímavá tím, že stejně orientované vektory (přímky ze kterých je rytina tvořena na př.: šrafůra) pod určitým úhlem odráží světelné paprsky do Vašich očí. Rytina je tvořena diamantovým hrotem nabroušeným do kuželu na určitý úhel. Hloubka rytí je okolo 0.1mm, dle odolnosti materiálu. K dispozici rotační osa pro značení válcových předmětů (např.prsteny).

Laserový popis

CO2 laser - na eloxovaném duralu bílý popis, za použití speciální pasty černý popis na povrchu. YAG laser – vzhled motivu lze změnami parametrů měnit – například nerezová ocel může být značena černě, hloubkově a i kombinací parametrů. Technologii  YAG zprostredkováváme.

Laserové řezání

Maximální tloušťka řezaného materiálu je u běžné oceli okolo 20mm, nerezová ocel 10mm, hliníkové slitiny 6mm, obtížně zpracovatelné materialy jsou mosaz a měď. Tuto technologii zprostredkováváme.

Gravírování a frézování

Nástroje jsou frézy různých tvarů – kulová, V, válcová. Výsledkem je popis do hloubky 0,1mm a vice.

Pískování

Pískovaný povrch je drsnější a tím se vytvoří kontrast na pískovaném předmětu. Kusově přes šablony ze samolepící folie, sériově speciální vodourozpustitelná nálepka.

Elektrochemický popis

Hloubkový nebo kontrastní tmavý a jejich kombinace. Hloubka popisu dle času leptání – odhadem 0,1mm. 

Řezání vodním paprskem

Vodní paprsek je technologie vhodná k řezání různých materiálů. Na materiál nepůsobí teplo (jako napříkal u laseru) takže nedochází k defornacím materiálu zpusobených samotným řezáním. Tuto technologii zprostředkováváme v kooperaci s naším spolehlivým dodavatelem.