Ostatní

Zde patří přírodní materiály, látka, plsť (filc) a kombinace různých materiálů jako je ''koženka'' (PVC na tkanině) a jiné...

Pokud ani zde nenacházíte materiál který chcete popsat nebo řezat obraťte se na nás se vzorkem materiálu, na kterém provedeme testy.

Řezání a popis skla

Sklo je někdy problém, někdy to jde jako po másle..

Záleží na materiálu - problémem je kalené sklo - nelze řezat, popisování se musí vyzkoušet  na konkrétním kusu. To že sklo není kalené ještě neznamená jeho bezproblémovou opracovatelnost.

*Rytí

Rytina je tvořena diamantovým hrotem nabroušeným do kuželu na určitý úhel. Hloubka rytí je maximálně 0.1mm, dle odolnosti materiálu.

*Laserový popis

CO2 laser - na skle bílý popis, za použití speciálních past barvený popis na povrchu.

*Pískování

Pískovaný povrch je drsnější a tím se vytvoří kontrast na pískovaném předmětu. Kusově přes šablony ze samolepící folie, sériově speciální vodourozpustitelná nálepka.

*Řezání vodním paprskem

Vodní paprsek je technologie vhodná k řezání různých materiálů. Na materiál nepůsobí teplo (jako napříkal u laseru) takže nedochází k defornacím materiálu zpusobených samotným řezáním. Tuto technologii zprostředkováváme v kooperaci s naším spolehlivým dodavatelem.

Řezání a popis kůže

*Laserové řezání

Hlavními výhodami použítí laseru při řezání kůže je rychlost a přesnost. Maximální tloušťka kůže, aby se dala prořezat, je okolo 10 mm. 

 

*Laserový popis

Laserem je možné značit a gravírovat složité vzory s jemnými detaily. Při popisování se laser pohybuje přímo nad materiálem, do kterého vyznačuje nebo gravíruje vzor podle zadané předlohy. Při tom nedochází k výraznému tepelnému narušení materiálu.

 

*Vysekávání, ražení

Pro práci s kůží jsme schopni zajistit výsekové šablony a vyrobit raznice ke značení.

 

Řezání a popis papíru

*Laserové řezání

Hlavními výhodami použítí laseru pro řezání papíru při malosériové výrobě je rychlost a přesnost. Tato technologie je ideální pro prototypové série obalů a jiných papírových výrobků. Maximální tloušťka materiálu je okolo 5mm.  Záleží na chemickém složení papíru - některé materiály uhelnatí, některé mají řez i popis čistý.